Summer SunSet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Summer SunSet

Relax on the beach
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Awake and Alive

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Urmatorul
AutorMesaj
K.G. Alex
Admin
K.G. Alex


Mesaje : 146
Data de înscriere : 04/07/2011

Awake and Alive - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Awake and Alive   Awake and Alive - Pagina 2 EmptyMier Iul 06, 2011 9:19 am

Hunter te urmari cu privirea pana cand ai iesit, apropiindu-se apoi de mine. Imi spuse si imi indrept privirea spre usa, ridicand din spranceana confuz. Ii spun sa-ti tina companie jumatate de ora pana ce ii terminam eu tatuajul tatei caci mai aveam foarte putin de facut de el. Nici nu avusesem de gand sa i-l termin azi insa, daca tot venise in orasul asta, nu aveam incotro. Imi pun manusile sterile pe maini, apoi il pregatesc pe tata si ma apuc imediat de treaba, dar asta neinsemnand ca nu mai vorbeam cu Kai. Hunter iesi dupa tine, cautandu-te cu privirea, apropiindu-se de tine.
H:Ai patit ceva? K.G m-a rugat sa-ti tin companie. In jumatate de ora termina treaba aici.






Sus In jos
https://summer-beach.forumgratuit.ro
Joshua T.

Joshua T.


Mesaje : 128
Data de înscriere : 05/07/2011

Awake and Alive - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Awake and Alive   Awake and Alive - Pagina 2 EmptyMier Iul 06, 2011 9:22 am

Isi duse mana agitat la nivelul gurii, inghitind in sec. Nu intelegea de ce simtea asta si se simtea ca un ciudat pe Terra. Isi lasa privirea in jos, usor deranjat de acest lucru. Lasa capul pe spate,inchizandu-si ochii si sprijinindu-si spatele de peretele salonului lui G. Vazand ca venise Hunter, ofta si dand pozitiv din cap la intrebarea lui.
-Uhm. Nu stiu ce se intampla... Ma simt ciudat in preajma lui G. Imi simt inima pulsand la nivelul capului!
Spuse, lasandu-si privirea in jos, sperand ca Hunter sa nu il considere un ciudat, ci sa ii explice ceea ce se intampla cu el. Nu stia nici chiar la varsta de nouaspe' si nici nu accepta lucrul acesta
Sus In jos
K.G. Alex
Admin
K.G. Alex


Mesaje : 146
Data de înscriere : 04/07/2011

Awake and Alive - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Awake and Alive   Awake and Alive - Pagina 2 EmptyMier Iul 06, 2011 9:29 am

Hunter ranji larg si se apropie de tine. Isi aprinse o tigare, stand si el rezemat de perete, langa tine, privind inainte zambitor. Nu era deloc uimit sa auda asta, stia ce se intampla asa ca nu spusese nimic iesit din comun sau nu i se parea adevarat.
H:Esti indragistit se pare. Si nu vreau sa aud ca el e baiat, si tu esti baiat. Chestiile astea sunt expirate de mult. Joshua, frate, te-ai indragostit de seful meu. Nu ma mir, nu esti primul care trece prin asta. Si Kai a avut aceeasi problema ca si tine insa s-a potolit dupa ce K.G i-a explicat ca nu simtea pentru el decat prietenie. Offf, K.G asta, habar n-am ce are atat de special de toata lumea se ataseaza de el.
Spuse chicotind amuzat, continuandu-si tigarea in timp ce te privea cu coada ochiului pentru a-ti urmari reactiile.





Sus In jos
https://summer-beach.forumgratuit.ro
Joshua T.

Joshua T.


Mesaje : 128
Data de înscriere : 05/07/2011

Awake and Alive - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Awake and Alive   Awake and Alive - Pagina 2 EmptyMier Iul 06, 2011 9:34 am

Inghiti in sec cand il auzi, replica lui taindu-i respiratia.Era baiat si asta dorea sa spuna, insa afirmatia acestuia i-o blocase. Isi lasa chipul in palme,sprijinindu-si coatele de genunchi. Si Kai simtise acelasi lucru pentru G.? Stramba din buze, simtind cum sangele i se urca la cap.
-Vrei sa spui ca privesti acest lucru ca fiind cele normal? Hunter.. Mi se pare ciudat. Nu ma pot stapani fata deel. Daca r afla sunt mort!
Murmura, stiind ca acelasi raspuns l-ar primi si el in legatura cu sentimentele lui G.K. pentru el si nu doreaca acest lucru sa se intample, nu putea admita si nici sa permita ca asta sa se afle. Ii era usor frica de aceea isi inlatura lantul, simtindu-l din ce in ce mai strans.
-Si acum ce ar trebui sa fac ?
Sus In jos
K.G. Alex
Admin
K.G. Alex


Mesaje : 146
Data de înscriere : 04/07/2011

Awake and Alive - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Awake and Alive   Awake and Alive - Pagina 2 EmptyMier Iul 06, 2011 9:42 am

H:Uite cum stau lucrurile, oi nu voi scoate nici un cuvant despre asta, poti sa stai calm, insa mai gandeste-te odata. Eu vin dintr-o familie cu reguli stricte, tata este preot si nu mi se pare ciduat asa ceva. Chiar daca sunteti baieti, tot oameni sunteti si puteti iubi liber. K.G l-a respins pe Kai pentru ca nu-i genul lui. Tot timpul serios, se supara repede, nu-i plac astfel de persoane, ci cele copilaroase, pline de viata. Nu cred ca pe tine te-ar respinge, daca de asta te temi, insa faci ce vrei. Sfatul meu e sa fi sincer, K.G apreciaza chestiile astea.
Spuse dand usor din umeri,a runcand chistocul de tigare. Eu imi temrinasem treaba iar acum strangeam, lasandu-l pe tata sa-si admire tatuajul si sa-l comenteze in fata oglinzii. Radema zgomotos cand spunea ca arata ''sexos'' cu el si ma sitmema mandru cand spusese ca ma pricepeam.




Sus In jos
https://summer-beach.forumgratuit.ro
Joshua T.

Joshua T.


Mesaje : 128
Data de înscriere : 05/07/2011

Awake and Alive - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Awake and Alive   Awake and Alive - Pagina 2 EmptyMier Iul 06, 2011 10:07 am

Ii asculta sfatul, dand pozitiv din cap. Ii era frica sa ii spuna asta, nefiind sigur ca Hunter are dreptate. Poate se precipita si nu era decat o simpla admiratie. Trase aer in piept,multumindu-i politicos lui Hunter pentru sfat, cu toate ca nu era sigur de acesta.Nu prea accepta el relatiile de genul, provocandu-i greata. Cu toate ca imaginatia sa forma o imagine neortodoxa cu G., lucru pentru carese inrosi vizibil.
-Iti promit ca asta voi face!
Murmura, imbratisandu-l pe Hunter dupa care se ridica, sprijinindu-siumarul de catre perete si scotandu-si telefonul din buzunar si privi ceasul. Minutele treceau greu iar inima continuand sa ii ofere senzatia ca bataile privin de la intreg corpul.
Sus In jos
K.G. Alex
Admin
K.G. Alex


Mesaje : 146
Data de înscriere : 04/07/2011

Awake and Alive - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Awake and Alive   Awake and Alive - Pagina 2 EmptyMier Iul 06, 2011 11:45 am

Dupa ce mi-am terminat treaba imi iau ramas bun de la Kai si de la tata, spunandu-i ca maine sa ne intalnim la un restaurant sa luam masa si sa mai stam de vorba. Ies din salon si va vad asa ca ma apropii de tine. Hunter ranji larg si spuse ca trebuie sa plece, ca un salon nu se conduce singur. Ii multumesc pentru ajutor si ca ti-a tinut companie apoi ma apropii de tine zambindu-ti cald.
-Am terminat. Mergem acum?
Intreb in timp ce imi aprind o tigare, savurand clipele de libertate si de liniste. Tata ma omorase cu gura cat i-am temrinat tatuajul, insa tot il iubeam mult si-l respectam. Doar mi-a dat viata.






Sus In jos
https://summer-beach.forumgratuit.ro
Joshua T.

Joshua T.


Mesaje : 128
Data de înscriere : 05/07/2011

Awake and Alive - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Awake and Alive   Awake and Alive - Pagina 2 EmptyMier Iul 06, 2011 10:24 pm

Imediat ce ii auzi vocea, isi ridica privirea ce ii era atintita asupra telefonului, dand pozitiv din cap. Se simtea mai bine daca era si Hunter, insa trebuia sa se resemneze.
-Te asteptam.
Spuse, zambind slab si gandindu-se la ceea ce il indemna Hunter. Daca ar face-o , n-ar fi un ciudat chiar si pentru el?Isi duse mainile la nivelul blugilor cautandu-si pachetul de tigari, reamintindu-si ca si le lasase pe banca. Ofta, stramband din buze si imbufnandu-se. Nu era un adept al lor, insa il calmau ,partial.
-G.?De ce l-ai respins pe Kai? Ti se pare un lucru prostesc acesta?Adica.. astea ca un baiat sa placa...E o pura curiozitate si as dori daca se poate sa-mi raspunzi.Desigur, stiu ca n-are nicio logica, adica sa ... Deci,tu ce crezi?
Intreba,pastrandu-si zambetul fortat pe buze, dupa care facu doi pasi in dreapta, incercand sa impuna el o limita, cu toate ca aceeasi senzatie reveni in scurt timp.
Sus In jos
K.G. Alex
Admin
K.G. Alex


Mesaje : 146
Data de înscriere : 04/07/2011

Awake and Alive - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Awake and Alive   Awake and Alive - Pagina 2 EmptyJoi Iul 07, 2011 2:36 am

Te ascultam cu atentie incercand sa inteleg ceva din multimea aceea de vorbe. Trageam din tigare, ranjind usor in coltul gurii. Gura mare mai avea si Hunter asta de-i spusese pustiului despre mine si Kai. Totusi, nu eram genulc are ura discutiile astea, acceptandu-mi cu usurinta orientarile sexuale. Stramb din gura, dand usor din umeri.
-Nu mi se pare deloc prostesc, ci absolut normal. Nu conteaza pe cine iubesti, fata sau baiat, ci doar sa o faci. Iar in legatura cu Kai, se pare ca Hunter iar are gura mare... Ei bine, nu e deloc genul meu iar eu nu stau cu cineva care nu-mi place.
Spun cu usurinta, intinzandu-ti pachetul meu de tigari caci observam ca te cautai in buzunar si nu gaseai, deducand ca asta cautai.





Sus In jos
https://summer-beach.forumgratuit.ro
Joshua T.

Joshua T.


Mesaje : 128
Data de înscriere : 05/07/2011

Awake and Alive - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Awake and Alive   Awake and Alive - Pagina 2 EmptyJoi Iul 07, 2011 2:44 am

Dadu pozitiv din csap,ascultandu-l cu atentie stramband din buze. Deci accepta lucrul asta, insa nu ii confirma nimic. Apucase cu varfurile degetelor pachetul prinzand o tigara intre buze si intanzindu-i-le inapoi. Macar bricheta avea mereu cu el, uneori pentru a incalzi drogurile,avand in vedere ca nu toate erau la fel. Avea impresia ca il deranjase intrebarea, de aceea nu dorea sa il mai intrebe despre acest lucru,cu toate ca il rodea curiozitatea de care nu reusea sa scape.
-Inteleg.Iti multumesc pentru tigara! Voi pastra fumul in mine drept amintire .
Spuse pe un ton serios, dupa care zambi larg. Stia ca e prostesc ceea ce spuse, insa putea spune ca a fost ironic, nu?
- Nu ii spune lui Hunter ce te-am intrebat. Ma va omora!
Sus In jos
K.G. Alex
Admin
K.G. Alex


Mesaje : 146
Data de înscriere : 04/07/2011

Awake and Alive - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Awake and Alive   Awake and Alive - Pagina 2 EmptyJoi Iul 07, 2011 2:50 am

-Stai calm, poti fuma cat vrei de la mine, nu ma deranjeaza
SPun si-ti fac scurt cu ochiul, aruncand chistocul de tigare, aprinzandu-mi alta. Cum ma lasasem de droguri, fumam in prostie insa era mult mai bine decat inainte. Imi bag o mana in buzunar, razand amuzat de ceea ce ai spus, la faza cu Hunter.
-EL nu-i in stare sa omoare nici macar o musca dar mite pe tine. In plus, ala ma cunoaste mai bine decat ma cunosc eu, si sunt sigur ca nu ti-a spus degeaba chestia cu Kai, adica se astepta sa ma intrebi. Oricum, se face tarziu, mai bine am merge la hotel. Scuze ca am stat atat de mult aici. Tata m-ar fi strans de gat daca il lasam fara tatuajul terminat.
Spun ranjind prosteste, inghitind in sec cand simt cum ma lua o usoara durere de spate. Iar aveam nevoie de un masaj.





Sus In jos
https://summer-beach.forumgratuit.ro
Joshua T.

Joshua T.


Mesaje : 128
Data de înscriere : 05/07/2011

Awake and Alive - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Awake and Alive   Awake and Alive - Pagina 2 EmptyJoi Iul 07, 2011 2:57 am

Momentan era prea absent ca sa audaceea ce spunea, lasandu-se purtat de pasii lui G.K. Trase fum in pieptpentru a inhala cat mai mult, lasandu-si usor capul aplecat pe spate pentru a sufla in sus. Privea fumul,similar fiind si ideile sale. Isi musca buza inferioara , grabindu-si pasul si pozitionandu-si corpul drept in fata tipului, ducandu-si o mana pe umarul acestuia. Trase aerul necesar, dupa care se apropie rapid cu buzele de ale lui G. dorind sa isi poata confirma sentimentele.Nu durase prea mult,retragandu-se si stramband din buze,simtindu-se mai tensionat decat era:
-Scuze. Doream sa imi confirm ceva.Sper sa nu te fi deranjat prea mult.
Spuse dupa care zambi , strangandu-si palma intr-un pumn fierband pe dinauntru.
-Nu ma intelege gresit.
Adauga, inghitind in sec, tragand din nou din tigara incercand sa caute un alt subiect pentru a schimba situatia pe care o crease.
Sus In jos
K.G. Alex
Admin
K.G. Alex


Mesaje : 146
Data de înscriere : 04/07/2011

Awake and Alive - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Awake and Alive   Awake and Alive - Pagina 2 EmptyJoi Iul 07, 2011 7:29 am

Continuam sa merge si sa fumez, oprindu-ma in momentul in care te-ai asezat in fata mea. Te priveam intrebator, marind ochii de-a dreptul surprions, neintelegand ce era cu tine. Dupa ce te-ai indepartat, am vrut sa te intreb ce te apucase insa, cand observ ca vrei sa vorbesti, te las, ascultandu-te cu atentie. Imi inchid ochii scurt, oftand adanc.
-E in regula, nu face nimic. Macar a fost placut.
Spun ranjind larg, luand-o inainte spre hotel, stiind ca vei veni pe urmele mele. Continuam sa fumez din tigare, tinandu-mi o mana in buzunar, privind inainte ranjitor. Habar n-aveam de ce ranjeam, insa o faceam, iar sarutul chiar fusese placut.




Sus In jos
https://summer-beach.forumgratuit.ro
Joshua T.

Joshua T.


Mesaje : 128
Data de înscriere : 05/07/2011

Awake and Alive - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Awake and Alive   Awake and Alive - Pagina 2 EmptyJoi Iul 07, 2011 8:48 am

Auzindu-l zambi larg,inclestandu-si degetele de ale sale. Inclina capul intr-o parte, scotand limba intr-unmodcopilaresc. Nu stia ce era placut,,insa si el avea aceeasi opinie :
- Saruturile mele sunt rare si unice! Nu multi au parte de ele!
Spuse, dand pozitiv din cap si exprimand o falsa modestie.
-Doar cu tine fac exceptii
Murmura ,lasandu-si considerabil vocea. Nu dorea sa ii dea deinteles altceva,insa era constient ca nu-l considera un simplu amic. Stramba din buze, oftand deranjat de asta. Dadu indiferent din umeri, lipidu-si antebratul de mana acestuia, continuand sa il tina. Era propria initiativa ce actiuna si nu ratiunea.
Sus In jos
K.G. Alex
Admin
K.G. Alex


Mesaje : 146
Data de înscriere : 04/07/2011

Awake and Alive - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Awake and Alive   Awake and Alive - Pagina 2 EmptyJoi Iul 07, 2011 8:54 am

SImtind ca ti-ai incrucisat degetele cu ale mele, te strang usor si tandru de mana, continuand sa merg. Ranjesc si mai larg, chicotit amuzat cand aud ce unice si rare erau saruturile tale. Poate din cauza asta erau si atat de placute, nu? Arunc chistocul de tigare, privindu-te cu coada ochiului.
-Ma simt flatat ca sunt o exceptie.
Dar a zis ca face ''exceptii'' adica la plural, adica ma va mai saruta, nu? Dau negativ din cap, facand haz de felul cum gandeam. Nu eram genul care sa astepte ceva, ci imi placea ca lucrurile sa vina de la sine. AM privit inainte cand ti-ai lipit antebratul de mana mea, zambind calduros, mergand cu pasi nu prea repezi, ci potriviti spre hotel, inepand ca incetul cu incetul sa ne apropiem de el.





Sus In jos
https://summer-beach.forumgratuit.ro
Joshua T.

Joshua T.


Mesaje : 128
Data de înscriere : 05/07/2011

Awake and Alive - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Awake and Alive   Awake and Alive - Pagina 2 EmptyJoi Iul 07, 2011 9:01 am

Auzindu-l se imbufna, retragandu-si mana si incrucisandu-le la piept. Clar numai facea exceptii!Privea inainte muscandu-si buza prin interior,simtindu-i aroma intiparita pe aceasta.Inghiti in sec, privindu-l incruntat,neintelegand acest sentiment.
- Uhm.G.?Te-ar deranja daca ai veni in camera mea? Adica,nu ma intelege gresit insa, ma simt singur care oamenii angajati de tata sunt ca niste umbre.Nu pot iesi pe usa fara ei!
Mormai,mergand pe langa el reluandu-si expresia ce exprima o simpla bucurie.
- Te rog G,!Raman dator, doar noaptea asta!
Spuse, repetandu-i asta, pentru a nu-l crede un ciudat si sa ii provoace repulsie sa se apropie de el
Sus In jos
K.G. Alex
Admin
K.G. Alex


Mesaje : 146
Data de înscriere : 04/07/2011

Awake and Alive - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Awake and Alive   Awake and Alive - Pagina 2 EmptyJoi Iul 07, 2011 9:05 am

-Sigur ca vin! Nu-mi refuz eu un prieten.
Spun zambind larg, ducandu-mi o mana dupa umarul tau, tragandu-te langa mine in timp ce am spus asta. Chiar asa era, niciodata nu refuzeam o cerinta de-a unui prieten, fie el nou sau vechi. Nu era genul meu, ma facea sa ma simt prost. In plus, la cat de mult m-ai rugat, cum as fi putut refuza. Analizandu-ti mai bine spusele, imi amintesc de camera de langa mine si de namilele alea. Deci tu erai tipul bine pazit, nu? Nu ca imi pasa, stiam cum era sa te simti singur si era nasol.
-Nu-i nevoie sa ramai dator. Oricum nu aveam planuri pentru seara asta si singur stateam si eu. Cine stie, daca o sa ne plictisim, poate te scot intr-un club. Stiu unul super. Muzica buna, bautura tare, pusti draguti si fete frumoase, atmosfera perfecta. Un adevarat colt de Rai, iti spun!






Sus In jos
https://summer-beach.forumgratuit.ro
Joshua T.

Joshua T.


Mesaje : 128
Data de înscriere : 05/07/2011

Awake and Alive - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Awake and Alive   Awake and Alive - Pagina 2 EmptyJoi Iul 07, 2011 9:15 am

Zambi larg cand tipul ii acceptase capriciul, lasandu-l sa-si duca mana dupa umarul sau.Isi mutase mainile in jurul trupului sau,mergand cu o usoara dificultate si inchizandu-si ochii. Bineinteles,inmomentul in care auzi de pusti draguti se simtea gelos,lasandu-si privirea asupra propriilor picioare. Nu dorea sa il vada cu altcineva,insa era un tip, ce naiba! Ofta, muscandu-l usor simtind parfumulce ilacoperea, exceptie fiind materialul subitire ce il impiedica. Realizand ca sunt pe strada,murmura un "ups" accentuat, negandindu-se la asta pana acum.
-Nu prea cred! Nu te impart cu nimeni!Adica, amicitia noastra. Pe ea nu o impart!
Zise,dorind sa isi motiveze replicile spuse intr-un moment in care nu puse accent pe ceea ce spuse.
Sus In jos
K.G. Alex
Admin
K.G. Alex


Mesaje : 146
Data de înscriere : 04/07/2011

Awake and Alive - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Awake and Alive   Awake and Alive - Pagina 2 EmptyJoi Iul 07, 2011 9:19 am

Am inceput sa rad cand te-am auzit, mai ales cand m-ai muscat. Putin imi pasa mie ca eram pe strada, ma simtema in orasul asta ca in propia mea casa. In plus, vedeai chestii de-astea foarte des. Continuam sa te tin de dupa gat si sa merg, privind inainte,r anjind larg.
-Si daca iti zic ca as vrea sa ma dau mare cu tine? Putina distractie nu strica nimanui, iar cu un pusti atat de dragut ca tine sunt sigur ca as rupe clubul.
Si cati ar fi gelosi pe mine, si cate ar vrea sa te omoare numai sa-ti ia locul. Insa putin imi pasau de ei, daca ar fi fost sa merg cu tine in club, m-as fi simtit ca in al noua-lea cer, fiind cel mai norocos tip. Adica sa fim seriosi, aratai traznet, erai dragut si copilaros, exact pe placul meu, ce naiba?!





Sus In jos
https://summer-beach.forumgratuit.ro
Joshua T.

Joshua T.


Mesaje : 128
Data de înscriere : 05/07/2011

Awake and Alive - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Awake and Alive   Awake and Alive - Pagina 2 EmptyJoi Iul 07, 2011 9:26 am

Auzindu-l chipul sau prinseotenta rosiatica, incepand sa se balbaie, repetand de nenumarate ori aceeasu vocala - "a". Inghiti in sec,inchizandu-si gurasi tragand aer inpiept cu ajutorul nasului. Suna atat de tentant, insa daca cineva ar afla ,dupa noua sa constatare, adevarata sa orientare sigur l-ar fi exclus din oras!
-Eu. Adica G. Nu pot respira
Spuse, incercand sa traga de lant,simtind din nou bataile inimii ce isi faceau prezenta in intregul sau corp iar durerea apasatoare de la nivelul corpului. Ah, ce moment penal! Isi intredeschise buzele,incercand sa faca loc aerului sa ii patrunda in plamani.Realmente, acest lucru l-a socat si numai gandul ca l-ar putea atinge ii facea corpul sa i se incalzeasca treptat.
Sus In jos
K.G. Alex
Admin
K.G. Alex


Mesaje : 146
Data de înscriere : 04/07/2011

Awake and Alive - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Awake and Alive   Awake and Alive - Pagina 2 EmptyJoi Iul 07, 2011 9:30 am

M-am oprit in loc cand am azuit ce ai zis, privindu-te ingrijorat. Nu aratai deloc bine si asta nu era deloc placut pentru mine. Stateam in fata ta, punandu-ti mana pe frunte, vrand sa vad daca aveai frebra, caci erai foarte rosu la fata si nu intelegeam de ce, schimbandu-te atat de brusc.
-Hey, esti bine? Arati groaznic. Te simtinti rau, vrei sa mergem la spital?
Intreb ingrijorat, enstiind, sincer, ce sa fac in astfel de momente, fiind prima data cand ma confruntam cu asa ceva. Nu eram deloc instruit si nu putea face prea multe. Continuam sa-ti iau temperatura, insa mi se parea aorecum normala, cu exceptia chipului atat de rosu. Te iau pe sus ca o mireasa si iti spun sa te ti bine caci imediat ajungeam la hotel. Imi era teama s anu-ti vina si mai rau si sa cazi din picioare in mijlocul strazii. M-am grabit la hotel, intrand inauntru.






Sus In jos
https://summer-beach.forumgratuit.ro
Joshua T.

Joshua T.


Mesaje : 128
Data de înscriere : 05/07/2011

Awake and Alive - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Awake and Alive   Awake and Alive - Pagina 2 EmptyJoi Iul 07, 2011 9:35 am

Cand auzi de spital, dadu negativ din cap, incercand sa isi regeze respiratia. Nu avuse prea mult timp sa ia notite cumsa inspire si sa expire, simtindu-si greutatea apasandu-i corpul lui G. Isi duse mainile in jurul gatului sau,zambind slab. Macar avea parte de o atentie deosebit de importanta pentru el.
-Stii.Ma simt mai bine.
Murmura, respirand insacu aceeasi greutate, fiind ceva diferit.Faptul ca ii simtea bataile inimii il facea sa se incalzeasca din ce in ce mai mult, fiind o senzatie ciudata.Cand pasi in cladirea in care se cazase,rasufla usurat, lasandu-si capul sprijinit de pieptul acestuia, dorindsaii auda mai bine bataile inimii.Ar fi vrut sa ii fie lui destinate! Isi misca umerii usor agitat, dorind parca sa se elibereze de lant, cu toate ca nu era singurul motiv ce ii bloca intr-o astfel de modalitate respiratia.
Sus In jos
K.G. Alex
Admin
K.G. Alex


Mesaje : 146
Data de înscriere : 04/07/2011

Awake and Alive - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Awake and Alive   Awake and Alive - Pagina 2 EmptyJoi Iul 07, 2011 9:39 am

Chiar daca ai spus ca te simti mai bine nu te credeam, simteam cat de greu puteai sa respiri. M-am apropiat de lift si te-am lasat jos, totusi sprijinindu-te de corpul meu, tinandu-mi o mana dupa umarul tau ca sa stai lipit de pieptul meu. Chem liftul si astept sa vina, lasandu-te sprijinit de peretele lui, apasand apoi pe butonul pentru etajul nostru. Ma intorc cu fata la tine si te privesc atent, luandu-ti iar temperatura.
-Sigur esti bine? Nu-mi place deloc cum arati. Ce ai patit? Esti cumva bolnav si ti se intampla chestii de-astea asa, dintr-o data?
Continuam sa te intreb cu un ton ingrijorat, tinandu-mi mana dreapta peste obrazul tau.






Sus In jos
https://summer-beach.forumgratuit.ro
Joshua T.

Joshua T.


Mesaje : 128
Data de înscriere : 05/07/2011

Awake and Alive - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Awake and Alive   Awake and Alive - Pagina 2 EmptyJoi Iul 07, 2011 10:21 am

Reusi sa simta racealaperetelui ce o detinea liftul, chiar daca era in tricou. Murmura un da hotarat candii auzi intrebarea,lasandu-si capul in palma sa. Era bine sa ii simta atingerea calda ce ii trezea fiecare simt.
-Nu mi se intampla des. Lantul e de vina si situatia de fata.
Murmura,zambind stangacisi trecandu-si varfurile degetelorpeste obrazul lui.In scurt timp se hotara sa il imbratiseze,realizand ca intr-adevar simtea o atractie pentru tip, ba chiar devenind o obsesie.
-Sunt bine acum!Poti fi sigur.Inca nu potface miscari bruste datorita lipsei oxigenului ce durase cateva secunde, lucru ce dreptmi-a cam consumat energia, insa in principiu sunt viu!
Spuse, facand pauze pe alocuri si zambind calm. Cu mana stanga isi dadu lantul jos,reusind sa traga cat demult aer posibil.
Sus In jos
K.G. Alex
Admin
K.G. Alex


Mesaje : 146
Data de înscriere : 04/07/2011

Awake and Alive - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Awake and Alive   Awake and Alive - Pagina 2 EmptyJoi Iul 07, 2011 10:26 am

AM rasuflat usurat, simtind cum imi venise inima la loc. Nu eram deloc bun pe post de asistenta si ma bucuram ca ti-ai revenit. Ti-am raspuns la imbratisare, ciufulindu-te apoi putin, zambindu-ti larg, revenindu-mi culoarea in obraji caci ma albisem la gandul ca iti era rau si eu nu puteam face nimic.
-Sa nu ma mai sperii niciodata in halul asta. Am crezut ca fac atac de cord ca nu te puteam ajuta. Nu mai purta porcarii de-alea daca iti fac rau!
Spun serios si usor incruntat, insa zambind din nou. Te sarut pe frunte, luandu-te apoi de mana cand liftul se opri, iesind impreuna cu tine din el, indreptandu-ne spre camera ta. Acum, intrebare, cum treceam de namilele alea fara sa ma iau la bataie cu ei? Stiam ca sunt bun la prostii de-astea ^^'.



Sus In jos
https://summer-beach.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Awake and Alive - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Awake and Alive   Awake and Alive - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Awake and Alive
Sus 
Pagina 2 din 11Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Summer SunSet :: Beach :: Hotelul-
Mergi direct la: