Summer SunSet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Summer SunSet

Relax on the beach
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Awake and Alive

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Urmatorul
AutorMesaj
Joshua T.

Joshua T.


Mesaje : 128
Data de înscriere : 05/07/2011

Awake and Alive Empty
MesajSubiect: Awake and Alive   Awake and Alive EmptyMar Iul 05, 2011 10:34 pm

O singura injuratura ii parasise gura, facandu-se auzita in momentul in care cobora din masina sa , iar soferul ii reaminti spusele tatalui sau "Sa nu mai apelezi la pasaport fals!". Nu ii placea sa fie dadacit, de aceea traia departe de familia sa, fiind sufocat de iubirea oferita de acestia. Inghiti in sec, privind cladirea si urcand scarile cu bagajul dupa el. Le ceru bodyguarzilor sa il astepte la usa lui pentru a se orienta. Si asa, camera i-a fost inchiriata de o saptamana insa datorita unei divergente in urma consumarii unei cantitati prea mare de droguri nu a putut sa se cazeze. Ofta, pasind inainte cu incredere, mandru de el. Era imbracat cu niste blugi skinny albastri si lanturi ce ii atarnau pana la genunchi, un tricou larg alb simplu si un lant ce se mula pe gat, fiind strans, uneori blocandu-i respiratia. Insa pentru Joshua tot ceea ce conta era imaginea sa si nimic altceva.
-Gata. De aici ma descurc si eu!
Sus In jos
K.G. Alex
Admin
K.G. Alex


Mesaje : 146
Data de înscriere : 04/07/2011

Awake and Alive Empty
MesajSubiect: Re: Awake and Alive   Awake and Alive EmptyMar Iul 05, 2011 11:23 pm

Desi era cam tarziu pentru a ma trezi, fac si imprudenta asta, privind confuz in jur . Ma ridic cu greu din pat, intinzandu-mi oasele amortite. Imi aleg schimburi: o pereche de pantaloni skinny de culoare alba, un tricou tot alb cu imprimeuri negre in stil tribal, cureaua cu lant si catarama in forma de cap de mort, conversii tot albi cu modele negre si eram gata imbracat. Imi aranjez putin parul blond, avand de gand ca in curand sa ma vopsesc. Imi pun pierce-urile si apoi ma uit in oglinda. Ce-as fi dat sa nu am ochi atat de obositi insa, dupa ce ai stat toata noaptea prin cluburi, era logic sa fie asa. Imi iau cheia de la camera si telefonul apoi ies din camera caci vroiam sa ma duc la restaurantul hotelului pentru a manca. Nu-mi placea sa mananc in camera, nici macar nu stateam prea mult acolo, doar cat dormeam. Cand ies, observ ca cineva ocupase camera din fata mea, stramband din gura cand vad namilele alea de oameni la usa. Alt om de bani gata, nu?
Sus In jos
https://summer-beach.forumgratuit.ro
Joshua T.

Joshua T.


Mesaje : 128
Data de înscriere : 05/07/2011

Awake and Alive Empty
MesajSubiect: Re: Awake and Alive   Awake and Alive EmptyMar Iul 05, 2011 11:36 pm

Intra degajat de realitate in camera, trantindu-si bagajul langa pat si intinzandu-se pe pat. Cat de bine mai putea fi! Spre deosebire de ceea ce isi dorea, locul acesta era divin. Bineinteles, pentru el doar patul conta, pe el punea accent.Auzind mici bocanituri in usa, isi dadu ochii peste cap, deschizand usa si lasand unul dintre bodyguarzi sa ii patrunda in camera. Din nou vroia sa ii cerceteze noua camera pentru a se asigura ca Josh este in siguranta, asta fiind dragostea sufocanta oferita de catre proprii parinti. Isi lua banii si iesi trantind usa, stramband din buze.
-Ma duc la baia publica! Sper ca macar acolo ma lasati, nu?
Murmura, dupa care coboara singur scarile, stiind ca ala a fost un simplu pretext. Iesi din hotel ranjind , acum profitand de momentele de libertate. Isi cauta agitat telefonul, sunandu-l pe Mike si spunandu-i ca are nevoie urgenta de droguri. Trecuse mai bine de doua zile de cand nu le mai consumase si simtea cum sangele i se urca la cap
Sus In jos
K.G. Alex
Admin
K.G. Alex


Mesaje : 146
Data de înscriere : 04/07/2011

Awake and Alive Empty
MesajSubiect: Re: Awake and Alive   Awake and Alive EmptyMier Iul 06, 2011 2:08 am

Am lasat de-oparte sarada aia, coborand la restaurant. Imi era o foame groaznica si un rau de-mi venea sa urlu. Cred ca astazi luam o pauza de la cluburi si ma duceam pe la salon sa vad cum mai stateau treburile pe-acolo. Desi nu eram tot timpul acolo, aveam incredere in echipa mea iar banii imi veneau ca pe banda. Nu ca puneam accent pe ei, insa imi facea placere sa-mi ajut parintii in felul asta. Am intrat in restaurant, asezandu-ma la masa, uitandu-ma pe meniu, nestiind ce sa comand. Pana la urma am comandat niste paste si un vin, vorba aia, cui pe cui se scoate. Am privit in jur, oftand multumit. Locul asta era absolut perfect si as sta aici toata viata. Pusti draguti, fete frumoase, propia afacere, valuri perfecte, ce-si putea dori un om mai mult de-atat? Dupa ce comanda a venit, m-am pus sa mananc, auzindu-mi telefonul cum suna. Raspund la el, fiind un coleg de la salon, spunandu-i ca dupa ce mananc am sa vin la el. Inchid telefonul si-mi continui masa




Sus In jos
https://summer-beach.forumgratuit.ro
Joshua T.

Joshua T.


Mesaje : 128
Data de înscriere : 05/07/2011

Awake and Alive Empty
MesajSubiect: Re: Awake and Alive   Awake and Alive EmptyMier Iul 06, 2011 2:13 am

Incerca sa para cat mai linistit, in realitate fiind agitat pentru simplul fapt ca avea nevoie de droguri mai mult decat si-ar fi inchipuit vreodata. tranversa strada , punandu-si telefonul in buzunar. Nici nu stia incotro trebuia sa mearga pentru a-si intalni prietenul, avand in vedere ca era nou in aceasta locatie. Trase aer in piept, privind in jur si inghitind in sec.
-Doi pasi la dreapta si trei la stanga.
Murmura ironic, privind in urma, stiind ca scapase de urmarirea barbatilor ce si-au dat seama rapid de trucul folosit. Zambi slab, ducandu-si mana la nivelul capului si masandu-si tamplele. Alerga pret de cateva minute pentru a fi sigur ca nu este nimeni in spatele sau, privind dupa dezorientat. Acum chiar nu stia unde este.Se aseza pe bordura, scotandu-si pachetul de tigari, fiind nelinistit ,agitat. Avea nevoie de droguri si pe langa asta se mai si pierduse. Clar avea sa incerce sa se intoarca, dupa ce realiza unde este acum.
Sus In jos
K.G. Alex
Admin
K.G. Alex


Mesaje : 146
Data de înscriere : 04/07/2011

Awake and Alive Empty
MesajSubiect: Re: Awake and Alive   Awake and Alive EmptyMier Iul 06, 2011 2:20 am

Imi termin masa apoi ma ridic, plecand din hotel. Nu era multe de mers pana la salon de-aici deci n-aveam nevoie de masina. O plimbare pe jos nu strica nimanui iar eu aveam nevoie de putin aer curat caci inca eram cam mahmur. Prea mult am baut, si sa nu mai zic ca nu-mi prea amintesc ce-am facut seara trecuta. Oftez adanc, bagandu-mi mainile in buzunare, privind inainte. Mergeam incet, nu ma grabeam caci altfel cu siguranta as fi ametit. Soarele nu ardea atat de tare pe cat ma asteptam, lucru bun caci in starea pe care o aveama cum, nu prea suportam caldura sau lumina prea puternica. Cunosteam locul asta ca in palma, fiecare coltisor si gang al strazilor asa ca aveam de gand sa o iau pe o scurtura. Luand-o pe-acolo, ma apropii de tine, observand ca stateai pe bordura, insa nu te bag in seama caci habar n-aveam cine erai. Totusi, era putin ciduat avand in vedere ca erai singur aici.





Sus In jos
https://summer-beach.forumgratuit.ro
Joshua T.

Joshua T.


Mesaje : 128
Data de înscriere : 05/07/2011

Awake and Alive Empty
MesajSubiect: Re: Awake and Alive   Awake and Alive EmptyMier Iul 06, 2011 2:24 am

Tragea puternic din tigara, strangand-o cu putere intre degete, gata sa o rupa. Fumul inhalat, il facea sa tuseasca, nefiind obisnuit sa fumeze. Desigur, se baza mereu pe drogur, iartigarile nu au mai avut prioritate. Privea oftand, stiind ca nu trebuia sa alerge. Era mai usor daca se ascundea dupa o cladire si atat. Isi dadu o palma usoara peste frunte, observand intr-un final o persoana, un tip. Inghitiin sec, ridicandu-se si scuturandu-si blugii de praf.Se apropie de acesta, batand in retragere. Nu era stilul lui sa opreasca oamenii pe strada si sa intrebe pe unde poate merge sa ajunga la un hotel.
-Uhm. Buna, presupun! Ai putea sa-ti sacrifici cateva minute pentru a-mi spune si mie unde suntem mai exact?
Spuse, dupa care arunca tigara neglijent, lasand-o inca aprinsa. Nu tinea el la mediu, cu toate ca asta doreau sa ii bage in cap parintii sai.
Sus In jos
K.G. Alex
Admin
K.G. Alex


Mesaje : 146
Data de înscriere : 04/07/2011

Awake and Alive Empty
MesajSubiect: Re: Awake and Alive   Awake and Alive EmptyMier Iul 06, 2011 2:29 am

Ma orpesc in loc cand vad ca vroiai sa-mi spui ceva. Te privesc patrunzator, fara sa clipesc, fara a avea o expresie anume a fetei. Te-am ascultat, ranjind usor in coltul gurii. Ce vocabular aveai, se vedea ca nu erai de prin zona asta. Dau afirmativ din cap si imi scot telefonul care imi suna. Resping apelul si imi indrept privirea spre tine.
-Ei bine, suntem cam la 10 minute de mers pe jos ce centru. Daca o iei pe-acolo, ai sa ajungi in centru, il vei recunoaste dupa o cladire foarte inalta, o banca.
Spun si-ti arat cu degetul pe unde sa o iei, realizand ca si eu tot in directia aia ma duceam, salonul meu fiind fata in fata cu aceea banca.





Sus In jos
https://summer-beach.forumgratuit.ro
Joshua T.

Joshua T.


Mesaje : 128
Data de înscriere : 05/07/2011

Awake and Alive Empty
MesajSubiect: Re: Awake and Alive   Awake and Alive EmptyMier Iul 06, 2011 2:58 am

Il asculta, dand pozitiv din cap si privind spre directia pe care tipul i-o arata. Isi duse mana la nivelul capului ciufulindu-si usor parul, dupa care zambi stangaci. Nici ca stia punctele acelea de reper, insa avea sa mai intreba persoane,avand in vedere ca pe acesta nu-l deranjase.
-Aha.Multumesc!
Spuse, aplecandu-se usor pentru a-si sterge dc-urile. Repeta acelasi cuvant dupa care isi scoase pachetul de tigari si pasind inainte. Nici el nu stia incotro, cu toateca tipul ii arata. Si in plus,ce treaba avea centrul cu ceea ce vroia el? Nici din centru nu stia sa se intoarca la hotel, apai de aici.Murmura cateva injuraturi usor imbufnat, stramband din buze.
-Draga Josh, ti-ai facut-o si de data asta!
Sus In jos
K.G. Alex
Admin
K.G. Alex


Mesaje : 146
Data de înscriere : 04/07/2011

Awake and Alive Empty
MesajSubiect: Re: Awake and Alive   Awake and Alive EmptyMier Iul 06, 2011 3:05 am

Iti fac cu mana apoi ma indepartez de tine. Imi bag mana in buzunar sa-mi scot tigarile insa observ ca le-am uitat. Oftez adanc si intru in primul magazin pe care-l vad, uitandu-ma de marca mea de tigari. Cer un pachet si imi mai iau o doza de energizant cu coniac si apoi platesc. Prasesc magazinul si imi desfac pachetul de tigari, aprinzand una. Mult mai bine acum. Imi iau telefonul din buzunar si-l sun pe ala caruia i-am respins apelul, observand ca era tata. Inghit in sec si incep sa vorbesc cu el, cerandu-i scuze, acesta spunandu-mi ca ma astepta la salon. Maresc ochii caci habar n-am avut ca era aici, avand in vedere ca statea departe de locul asta. Termin de vorbit cu el si o iau din loc, grabindu-ma putin ca sa ajung mai repede.




Sus In jos
https://summer-beach.forumgratuit.ro
Joshua T.

Joshua T.


Mesaje : 128
Data de înscriere : 05/07/2011

Awake and Alive Empty
MesajSubiect: Re: Awake and Alive   Awake and Alive EmptyMier Iul 06, 2011 3:22 am

Ajunse la indicatiile altor persoane, in centru, vazand banca pe care tipul i-o aratase. Zambi slab,dupa care se aseaza pe aceasta, ducandu-si picioarele sub el si sunandu-si unul dintre bodyguarzi. Acesta il intreba unde este, Josh resemnandu-se si spunandu-i locul. Stramba din buze, dupa care isi lasa capul aplecat pe spate, stiind ca nu va dura mult pana va fi iar inchis in hotelul acela. Clar va izbucni un nou scandal, dupa cum spunea tatal sau, dupa "fapta sa nesabuita ce ii ingrijoreaza pe toti". Privea inainte, lasandu-si pachetul langa el si injurandu-si soarta. N-avea decat sa vina aia, dar tot isi va cumpara droguri! Avea sa plateasca oricat, asta daca va gasi cine sa ii aduca. Prietenul sau cerea un pret convenabil pentru baiat, insa odata aflat acest lucru, parintii i-au interzis iesirea fara vreunu' din maimutoii angajati de ei.
Sus In jos
K.G. Alex
Admin
K.G. Alex


Mesaje : 146
Data de înscriere : 04/07/2011

Awake and Alive Empty
MesajSubiect: Re: Awake and Alive   Awake and Alive EmptyMier Iul 06, 2011 3:32 am

Ma opres cin fata trecerii de pietoni cand vad ca tocmai se facuse un accident, inghitind in sec caci eu tocmai vroiam sa fug pe-acolo. Ma dau cativa pasi in spate, simtind cum inima mi-o lua la trap. Injur printre dinti, privind in jur cautand o alta trecere ca sa pot ajunge mai repede la salon insa era mult prea departe si aveam mult de ocolit.
-La naiba!
Spun de-a dreptul nervos,a steptand ca traficul sa se opreasca din cauza accidentului, stiind ca nu va mai dura mult si apoi aveam sa ma strecor printre masini. Imi aprind o lata tigare,d esfacand doza, oftand adanc.





Sus In jos
https://summer-beach.forumgratuit.ro
Joshua T.

Joshua T.


Mesaje : 128
Data de înscriere : 05/07/2011

Awake and Alive Empty
MesajSubiect: Re: Awake and Alive   Awake and Alive EmptyMier Iul 06, 2011 3:37 am

Cauta cu vederea unul dintre barbati, insa nu ii parea nicio expresie cunoscuta. Hoatart si manat de dorinta de a-si simti in vene acelasi lichid de care devenise dependent, se ridicas de pe banca, pasind inainte fara a-si da seama unde. Lasa pachetul de tigari pe banca, nefiind obisnuit cu acestea.
-La naiba Josh! gandeste si tu o clipa!
Spuse de-a dreptul deranjat de faptul ca nu stia unde este. Isi musca agitat buza inferioara, inghitind in sec. Cauta un alt punct de reper, fiind intr-un moment dificil. Ii era frica sa se piarda, cu toate ca avea nouasprezece ani. Trase aer in piept, stiind ca starea aceasta este cauzata de catre dorinta de a se droga, simtinu-si mana dreapta pulsand usor. Mergea nici el nu stia unde, gandindu-se la directii. Stia ca se gandeste degeaba ca oricum nu avea habar unde mergea.
Sus In jos
K.G. Alex
Admin
K.G. Alex


Mesaje : 146
Data de înscriere : 04/07/2011

Awake and Alive Empty
MesajSubiect: Re: Awake and Alive   Awake and Alive EmptyMier Iul 06, 2011 8:00 am

Inca asteptam ca circulatia sa se opreasca, trecerea de pietoni fiind absolut blocata de acel accident. Mi-am continuat tigarea si cu bautura, vazand cum un coleg imi facea cu mana de pe partea cealalta. Oftez adanc, rugandu-ma ca politia sa vina mai repede si sa pot trece si eu. Nu aveam de gand sa dea o masina peste mine intr-o clipa de neatentie, plus ca inca eram ametit si nu as fi putut fugii. Privesc in jur si observ o fata cunoscuta, pustiul de dinainte ce ma oprise. Il privesc cu atentie, observand ca habar n-avea ce facea. Oare chiar atat de greu era sa te orientezi in spatiu?




Sus In jos
https://summer-beach.forumgratuit.ro
Joshua T.

Joshua T.


Mesaje : 128
Data de înscriere : 05/07/2011

Awake and Alive Empty
MesajSubiect: Re: Awake and Alive   Awake and Alive EmptyMier Iul 06, 2011 8:05 am

Stramba usor din buze, trecandu-si limba peste proprii canini. Isi indrepta privirea spre locul cu acea forfota in jur, devenind usor crizat de galagia ce se facu auzita. Zambi slab cand il vazu pe tip, prima sa reactie fiind sa fuga pentrua nu-l crede atat de prost incat sa nu se fi putut ghida de cele ce ii spuse. Inghiti in sec, sesizand ca il vazuse deja, de aceea dorea sa mai profite de intentiile bune ale tipului, Pasi spre el, privind din cand in cand in pamant jucandu-se agitat cu propriul lant.
-Buna! Eu sunt Josh, Joshua!
Spuse, dupa care ii intinse mana, zambind stangaci.
-Intr-adevar, tin sa te intrerup din nou din drumul tau, insa m-am cam.. pierdut.
Sus In jos
K.G. Alex
Admin
K.G. Alex


Mesaje : 146
Data de înscriere : 04/07/2011

Awake and Alive Empty
MesajSubiect: Re: Awake and Alive   Awake and Alive EmptyMier Iul 06, 2011 8:09 am

Ranjesc in coltul gurii cand vorbesti cu mine, cuprinzandu-ti mana atunci cand o intinzi si te prezinti. Mda, avusesem dreptate, pustiul asta chiar era pierdut. Adevarul era ca nici eu nu eram prea bun la dat explicatii, greseala mea.
-K.G, incantat.
Iti dau drumul la mana si continui sa te ascult, abtinandu-ma sa nu rad cand aud cuvantul ''pierdut'', pentru ca, si eu as fi patit la fel daca nu eram in orasul asta pe care-l stiam atat de bine.
-Pai ce-ar fi daca mi-ai spune exact unde vrei sa ajungi si, daca nu te poti ghida, poti veni cu mine pana la salon unde am putina treaba si apoi te duc eu in locul ala. Cunosc bine orasul, deci nu mi-ar fi greu
Sus In jos
https://summer-beach.forumgratuit.ro
Joshua T.

Joshua T.


Mesaje : 128
Data de înscriere : 05/07/2011

Awake and Alive Empty
MesajSubiect: Re: Awake and Alive   Awake and Alive EmptyMier Iul 06, 2011 8:24 am

Zambi larg de data asta, observand ca tipul a fost destul de intelegator cu el.K.G.? Asta ce trebuia sa insemne?Il asculta, dupa care dadu afirmativ din cap, stiind ca este foarte greu de cap. Isi musca buza inferioara, dupa care murmura un "da",dand pozitiv din cap:
-As dori sa ma insotesti tu. Caut hotelul Costa Dorada , nu stiu cum ma pot intoarce.
Spuse usor jenat, inchizand ochii. Era obosit si inca nelinistit datorita dorintei de a-si injecta mana cu acel lichid pretiot.
-Crezi ca ma poti ajuta?
Nu dorea sa ii forteze mana, insa altfel nu se putea desrcurca si pe langa asta,el se oferi nu Josh ii ceruse.Avea sa profite de afirmatiile lui, pentru a nu ramane dator. Era genul persoanei politicoase, insa capricioase si incapatanate.
Sus In jos
K.G. Alex
Admin
K.G. Alex


Mesaje : 146
Data de înscriere : 04/07/2011

Awake and Alive Empty
MesajSubiect: Re: Awake and Alive   Awake and Alive EmptyMier Iul 06, 2011 8:28 am

-Costa Dorada? Glumesti, nu? Acolo locuiesc eu, momentan. Sigur, am sa te ajut. Daca ma astepti sa-mi temrin treaba la salon ne putem intoarce amandoi.
Spun si ranjesc mai larg, facandu-ti scurt cu ochiul. Erai chiar dragut daca stateam sa ma gandesc mai bine. Imi indrept privirea spre salon cand imi aud colegul strigand la mine sa ma grabesc, inghitind in sec. Uitasem complet. Strig si eu la el spunand ca vin imediat si sa ma astepte, observand ca politia oprise traficul. Acum era sansa mea.
-Deci, vi? Salonul e chiar acolo.
Si iti arat cu degetul, lasandu-mi apoi mana in jos, zambindu-ti cald.




Sus In jos
https://summer-beach.forumgratuit.ro
Joshua T.

Joshua T.


Mesaje : 128
Data de înscriere : 05/07/2011

Awake and Alive Empty
MesajSubiect: Re: Awake and Alive   Awake and Alive EmptyMier Iul 06, 2011 8:34 am

Il asculta muscandu-si buza inferioara. Era chiar ofarte buna aceasta coincidenta,avand in vedere ca el nici nu stia pe unde s-o ia. Cand ii propuse sa mearga cu el in salon, inghiti in sec, dupa care dadu afirmativ din cap. La urma urmei, nu pierdea nimic
-Desigur! Te voi urma asta pana vom ajunge la hotel.
Spuse, observandu-i zambetul de pe fata ce ii transmitea sentimente calde. Il lua de mana dupa care isi lipi umarul de catre mana acestuia, tinandu-l strans .
-Clar! Ma bazez pe tine.
Zise, razand si inclinandu-si capul intr-o parte. Nu stia ce altceva ar putea face, de aceea si avea de gand sa profite putin de bunatatea tipului
Sus In jos
K.G. Alex
Admin
K.G. Alex


Mesaje : 146
Data de înscriere : 04/07/2011

Awake and Alive Empty
MesajSubiect: Re: Awake and Alive   Awake and Alive EmptyMier Iul 06, 2011 8:39 am

Chicotesc usor cand vad cat de lipicios erai. Iti fac scurt cu ochiul si apoi o iau din loc, tragandu-te dupa mine. Maresc pasul ca sa traversam mai repede si ajungem direct in fata salonului de tatuaje, unde colegul meu m-a intampinat.
H:Frate, m-am tot saturat sa te astept. Te misc mai greu ca bunica si ea are 85 de ani.
-Scuze, sti bine ca aseara am fost in club. Unde-i tata?
H:E inca inautru, m-a zapacit de cap. Si nu numai pe mine, Kai mai are putin si isi da demisia daca mai sta mult pe capul lui.
-Auch... ummm.. atunci cred ca ar trebui sa ma duc la el. Apropo, el e Joshua, un nou prieten ca sa spun asa. Joshua, Hunter, colegul meu.
H:Incantat.
Spusese acesta intinzandu-ti mana, eu luand-o inainte, intrand in salon ca sa-l scap pe Kai de gura tatei.



Sus In jos
https://summer-beach.forumgratuit.ro
Joshua T.

Joshua T.


Mesaje : 128
Data de înscriere : 05/07/2011

Awake and Alive Empty
MesajSubiect: Re: Awake and Alive   Awake and Alive EmptyMier Iul 06, 2011 8:48 am

Il urma, pasii sai fiind directia in care Josh stia ca trebuia sa o ia. Intinse prietenesc mana catre Hunter mentinandu-si zambetul pe fata. Auzindu-l, ridica spranceana dreapta, neintelegand ce se intampla. Dorea sa i se adreseze, insa uitara cele doua litere, stand prost cu memoria.Hotara intr-un final sa ii spuna G, tragand aer in piept :
- G.? Uhm. Crezi ca ar trebui sa vorbesti acum cu el? Pare cam crispat
Murmura, zambindu-i barbatului stangaci si pasind in spate pentru a nu crede ca vrea sa intervina. Se intoarse spre Hunter, lasandu-si spatele rezemat de trupul lui G.Isi inchise linistit ochii, avand de gand sa se comporte ca atare, totusi.. numai avea saipe' ani pentru a se comporta ca un aiurite. Trecuse de majorat si de problema cu asa zisele reactii copilaresti
Sus In jos
K.G. Alex
Admin
K.G. Alex


Mesaje : 146
Data de înscriere : 04/07/2011

Awake and Alive Empty
MesajSubiect: Re: Awake and Alive   Awake and Alive EmptyMier Iul 06, 2011 8:55 am

-Buna idee.
Spun si-mi iau tatal deoparte, mai bine zis ii dau ceva de facut si anume sa pregateasca cerneala si scaunul meu ca sa-l pot tatua intr-un final, caci stiam ca pentru asta venise. In plus, daca facea asta isi tinea gura inchisa, si nu avea nimic de stricat. Ma duc la Kai si il linistesc, avand noroc ca ma stia de sef, asta fiind in salonul asta care era al meu. Rasuflu usurat, trecandu-mi o mana prin par, promitandu-i lui Kai un bonus ca sa ma ierte ca a trebuit sa-l suporte pe guralivul de tata.
-Nu am de ales, nu? Bine, urmatoarele trei tatuaje pe care le faci, iti opresti banii. Esti una devarat profitor, o sa ma aduci la faliment.
K:Traieste clipa fratioare, traieste-o din plin!Spuse el chicotind malefic.
-Tuuuu, oportunistule!
K:Domnul Oportunist, te rog.



Sus In jos
https://summer-beach.forumgratuit.ro
Joshua T.

Joshua T.


Mesaje : 128
Data de înscriere : 05/07/2011

Awake and Alive Empty
MesajSubiect: Re: Awake and Alive   Awake and Alive EmptyMier Iul 06, 2011 9:01 am

Incepu sa rada zgomotos cand intelese de ce tatal lui era aici. Spre deosebire d ecaracterul deschis de care acesta dadea dovada, parintii sai erau mai mereu seriosi si stresanti. Ofta, dupa care se aseza pe podea, nedand atentie micului detaliu ca nu e singur.Acolo ii placea sa stea,cu toate ca avea banii necesari sa stea pe un tron din aur. Banii pe care tatal sau ii facea din lucruri ilegale erau trasnferati in contul lui Josh pentru a nu-l suspecta. Oricum, prefera sa pastreze tacerea pentru a nu-l deranja .
-Hunter? Cati ani are G,?
Intreba usor curios, privindu-l si trecandu-si limba peste buze. Intr-adevar arata bine, de aceea putea sa il faca un prieten,bineinteles, avand in vedere ca el se oferise sa-l duca pana la hotel. Si mai ales ca locuiau sub acelasi acoperis!
Sus In jos
K.G. Alex
Admin
K.G. Alex


Mesaje : 146
Data de înscriere : 04/07/2011

Awake and Alive Empty
MesajSubiect: Re: Awake and Alive   Awake and Alive EmptyMier Iul 06, 2011 9:06 am

Hunter isi intoarse privirea spre tine, stand pe vine ca sa fie la un nivel cu tine, ranjind larg cand vazu ca iar ma luam la harta cu Kai, nebagandu-se caci ii placea sa admire un asemenea spectacol.
H:19. Destul de tanar dupa mine, pentru a detine propia afacere. Nebunul asta blond pe care-l vezi, tatueaza de la 13 ani. Prima incercare a facut-o pe spatele meu, nici nu vrei sa sti ce a desenat.
Spuse oftand adanc. Intre timp eu continuam sa ma contrazic si sa il tachinez pe Kai, acesta comentand liber. Oricum nu ma deranja pe mine asa ceva, daca in salonul meu era prea liniste, atunci aveam o problema grava. Ma asez pe scaunul de la statia mea de tatuat, pregatind masina, vorbind cu tata, zambind larg in acelasi timp.





Sus In jos
https://summer-beach.forumgratuit.ro
Joshua T.

Joshua T.


Mesaje : 128
Data de înscriere : 05/07/2011

Awake and Alive Empty
MesajSubiect: Re: Awake and Alive   Awake and Alive EmptyMier Iul 06, 2011 9:12 am

Murmura un aha stins, oftand. Exista corelatie pana si la varsta, insa zambetul ce domina mereu il punea sub semnul intrebarii. Inghiti in sec, ridicandu-sede jos revoltat. Avea impresia ca incepe sase simta atras chiar si de acest baiat, lucru acesta fiind imposibil. Parintii sai ar fi innebunit constant! Si in plus,el aveatendinta de a crede in Biblie, cu toate ca nu era cel mai devotat lui Dumnezeu.Incepu sa repe "nu", dand negativ din cap si inchizandu-si ochii. Isi trecu mana dreaptalovindu-si usor fruntea.
-Hunter, Spune-i lui G. ca il astept afara! Eu am nevoie de aer!
Murmura, neaspetand nimic in schimb si iesind rapid. Isi facu aer cu mana, stiind ca acest lucru i se intampla, cu toate ca nu devenise obisnuita pentru el.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Awake and Alive Empty
MesajSubiect: Re: Awake and Alive   Awake and Alive Empty

Sus In jos
 
Awake and Alive
Sus 
Pagina 1 din 11Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Summer SunSet :: Beach :: Hotelul-
Mergi direct la: